Magvit B6 - optymalne wchłanianie i bezpieczeństwo stosowania

Dojelitowa postać tabletki Magvit B6 zapewnia optymalne wchłanianie:

Tabletki dojelitowe Magvit B6, są powleczone specjalną otoczką, która chroni ich zawartość, uniemożliwiając jej rozpuszczanie w soku żołądkowym. Otoczka rozpuszcza się dopiero w soku jelitowym - magnez uwalniany jest w jelicie cienkim, gdzie jego wchłanianie jest największe. Postać tabletki dojelitowej ma znaczenie także dla osób cierpiących na chorobę żołądka, gdyż nie naraża ich na dolegliwości żołądkowe podczas zażywania preparatu1.

Magvit B6 zawiera sól organiczną w postaci mleczanu magnezu, o wysokiej przyswajalności:

Magnez jest lepiej wchłaniany z soli organicznych (np. mleczan) niż z nieorganicznych (np. chlorek, tlenek)1.

Magvit B6 posiada status leku OTC, zapewniając skuteczność i bezpieczeństwo stosowania:

Produkt leczniczy spełnia restrykcyjne wymagania, ponieważ przed wprowadzeniem do obrotu musi przejść szczegółowy proces rejestracyjny. Konieczne są odpowiednie badania kliniczne potwierdzające skuteczność leków, co nie jest wymagane dla suplementów diety. W przypadku suplementów diety nie obowiązuje kontrola jakościowa produktu i dlatego nie można mieć pewności, co do skuteczności czy bezpieczeństwa danego produktu2.

Piśmiennictwo:
1. Jabłecka A.: "Preparaty magnezu". Farmacja współczesna: 2011: 4: 29-32.
2. Bojarowicz H., Dziewulska p., "Suplementy diety. Część I. Suplementy a leki - porównanie wymagań prawnych." Hygeia Public Health 2012, 47(4): 427-432.

Magvit B6

Zobacz jak wchłania się magnez zawarty w Magvit B6: