Lek dostępny bez recepty.

to lek stosowany w profilaktyce powikłań związanych z niedoborem magnezu i/lub witaminy B6 oraz w celu uzupełnienia stwierdzonych niedoborów tych związków.

Jedyny w Polsce organiczny magnez w postaci tabletki dojelitowej.

Magvit B6 ma postać tabletki dojelitowej. Oznacza to, że tabletka powleczona jest specjalną otoczką, która uniemożliwia jej rozpuszczenie w żołądku.

Tabletka dojelitowa rozpuszcza się dopiero w jelicie, miejscu gdzie wchłanianie magnezu jest największe1. Przyjmowanie tabletek dojelitowych zapewnia dostarczenie jonów magnezu do miejsca ich najefektywniejszego wchłaniania.

Postać tabletki dojelitowej ma znaczenie także dla osób cierpiących na chorobę wrzodową  żołądka, gdyż nie naraża ich na dolegliwości żołądkowe podczas przyjmowania preparatu1.

Dawkowanie2

Profilaktycznie: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat (młodzież) 1 raz na dobę 2 tabletki lub 1 do 2 tabletek 2 razy na dobę.

Dzieci młodsze mogą przyjmować preparat na zalecenie lekarza.

Leczniczo: Wyłącznie z przepisu lekarza.

Lek należy popić wodą.
Dostępne opakowanie: 50 tabletek.

Skład2

1 tabletka zawiera:

  • 48 mg jonów magnezu w postaci mleczanu dwuwodnego,
  • 5 mg pirydoksyny chlorowodorku (witamina B6).

Kiedy zażywać Magvit B62?

Profilaktycznie
W stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, nadpobudliwości nerwowej, w sytuacjach wywołujących stres, depresjach, zaburzeniach snu, bólach mięśni, w zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca.

Uzupełniająco
W hipomagnezemii wywołanej nałogowym paleniem tytoniu i spożywaniem alkoholu, długotrwałym stosowaniem leków przeczyszczających, środków antykoncepcyjnych i niektórych preparatów moczopędnych oraz diurezą osmotyczną u cukrzyków w przebiegu przewlekłej hiperglikemii.

Wspomagająco
Jako uzupełnienie leczenia chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca, w terapii atonicznych skurczów mięśni i drętwienia kończyn, w stanach depresji nerwowej, a także podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub w kompleksowym leczeniu osteoporozy.

NAZWA WŁASNA PRODUKTU LECZNICZEGO: MAGVIT B₆, (48 MG + 5 MG), TABLETKI DOJELITOWE.

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNEJ: Jedna tabletka zawiera: 48 mg jonów magnezu w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego (Magnesii lactas) i 5 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).
 
POSTAĆ FARMACEUTYCZNA: tabletki dojelitowe.

WSKAZANIA TERAPEUTYCZNE: Wskazaniem do podawania preparatu Magvit B₆ jest profilaktyka powikłań związanych z niedoborem magnezu i/lub witaminy B₆ oraz uzupełnienie stwierdzonych niedoborów tych związków w organizmie.

PRZECIWWSKAZANIA: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, ciężka niewydolność nerek, hipermagnezemia, hiperwitaminoza B₆, blok przedsionkowo-komorowy, myasthenia gravis, parkinsonizm leczony L-dopą bez stosowania inhibitora obwodowej dekarboksylazy lewodopy, znaczne niedociśnienie tętnicze, zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, biegunka.
 
PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o. ul Podleśna 83; 05-552 Łazy. Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC.

Pobierz ChPL

Pobierz Ulotkę

Piśmiennictwo:
1. Jabłecka A., Korzeniowska K., Skołuda A., Cieślewicz A.: „Preparaty magnezu”. Farmacja Współczesna,
​​​​​​​   2011: 4: 29-32.
2. Charakterystyka Produktu Leczniczego Magvit B6.

INFORMACJA PRAWNA
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
MAG/WW/08/2017